Reklamní pozice premium odkaz

Nákup pokojové rostliny - na co si dát pozor

Nákup pokojové rostliny - na co si dát pozor

Ilustrační foto

Pokojových rostlin existuje velké množství druhů. My jsme se v dnešním článku zaměřili na ty nejčastěji kupované. Na co si dát při jejich nákupu pozor, abyste "nesplakali nad výdělkem"?

Nákup orchidejí

Pohlídejte si hlavně zdraví kořenů a listů. Hnědé kořeny můžou signalizovat problémy, zrovna tak pokud nejsou listy zdravě zelené bez poškození, vyberte si jinou orchidej. Dobře si prohlídněte i substrát, který by měl být bez plísní.

Nákup africké fialky

U fialky věnujte hlavní pozornost samotným listům. Ty by měly být zdravé. Nesmí mít na sobě jakékoliv skvrny, nesmí být poškozené jejich okraje. I zde pozor na plíseň v substrátu.

Draceny a jejich nákup

Draceny a jejich různé druhy jsou další oblíbenou pokojovou rostlinou. I v tomto případě se vyplatí věnovat pozornost hlavně listům. Jakékoliv poškození značí choboru, draceny trpí hlavně na plísně. Uschlé špičky listů můžou znamenat nedostatek vláhy a záleží na tom, jak moc rostlina suchem trpěla. 

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Bydlio.cz

Štítky: rostliny

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Bydlio.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Bydlio.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Bydlio.cz.

Z dalších webů vybíráme