Reklamní pozice premium odkaz

Víte, jak zabezpečit zahradní domek a chatu před zimou? Povíme vám jak na to.

Víte, jak zabezpečit zahradní domek a chatu před zimou? Povíme vám jak na to.

Ilustrační foto

Zahradní chaty, chatky, chalupy a zahradní domky v zahrádkářský oblastech je třeba před nástupem zimy zazimovat a důkladně zabezpečit. Podívejme se jak na to.


Jestliže má vaše chata ústřední vytápění, je třeba topení vypustit a nechat otevřený vypouštěcí ventil. Také je nutné vypustit bojler, zavřít hlavní přívod vody, otevřít kohouty vodovodních baterií a nechat z nich vytéct vodu. Voda nesmí zůstat ani v míse na WC. Dále musíme vypnout hlavní jističe elektřiny, hlavní přívod plynu a všechny spotřebiče odpojit ze zásuvek. Připojení zabezpečovacího systému můžeme ponechat. Cennější věci i potraviny je třeba odvézt. Pak už jen uzavřeme okna, okenice, zamkneme sklepy, dveře, branky i vrata a vybavíme je důkladným bezpečnostním zámkem a petlicí.

Bezpečnostní zámky

Výbornou ochranou jsou bezpečnostní dveře. Vstupní dveře a branky musí být opatřeny bezpečnostním zámkem s cylindrickou vložkou nebo bezpečnostním visacím zámkem. Kvalitní bezpečnostní zámky a bezpečnostní kování se pohybují kolem 3 000 korun a visací okolo 1 500 korun. Umístění zabezpečovací techniky může být skryté. Lze využít i viditelné atrapy, které zloděje odradí. Vhodné jsou i skryté fotopasti reagující na pohyb. Na poštovní schránku a zvonek je dobré uvádět jen příjmení v množném čísle a vždy bez titulu.

Použijte petlice

Dřevěný zahradní domek je třeba zajistit kvalitním zámkem vyšší bezpečnostní třídy s tělem chránícím současně i oblouk a petlici. Vhodné zabezpečení by měla mít i bouda na nářadí. Bezpečnostní závora může nahradit zadlabací zámek a vyjde vás kolem 1 000 korun. Okna je dobré chránit uzamykatelnými okenicemi. Velmi dobrou ochranou jsou nasazovací mříže, do oken i do dveří. Poproste sousedy nebo své známé, aby na zahradní domek či chatu dohlédli, prošli se přes zahradu, čas od času vyvětrali a rozsvítili světla.

Pojištění rekreačního objektu

Pojištění rekreačního objektu se vyplatí. Doklady od spotřebičů se zapsanými výrobními čísly je dobré uschovat ve svém bydlišti a nenechávat na chatě. Hodí se i fotodokumentace cenných věcí. Každý zahradní domek i chatu je třeba nepravidelně kontrolovat. Může dojít k nepředvídané havárii i k nezvané návštěvě. Pravidelné odklízení sněhu a stopy na zahradě zloděje odradí.


 

Reklamní článek

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Bydlio.cz

Štítky: nemovitost, nářadí, pr, zabezpečení

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Bydlio.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Bydlio.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Bydlio.cz.

Z dalších webů vybíráme