Reklamní pozice premium odkaz

Rozhodněte se: Vrtaná nebo kopaná studna 2/2

Rozhodněte se: Vrtaná nebo kopaná studna 2/2

Ilustrační foto

Kopaná studna

Jak už napovídá sám název, jedná se o řešení kopané, které můžeme realizovat buď ručně, nebo je možné využít různé techniky. Kopaná studna je charakteristická tím, že oproti předchozí variantě nedosahuje tak velkých hloubek, stejně jako je charakteristická i svou větší šíří. Její využitelnost je v těch oblastech, kde existuje dobrá dostupnost mělké podzemní vody a je zaručena vynikající propustnost jednotlivých vrstev.


Kopaná studna a její výhody a nevýhody

Pozitivem kopané studny je rozhodně i to, žení problém její dodatečné prohloubení, pokud by současná realizace nestačila. Stejně tak kopaná studna zaujme i tím, že při správné volbě místa může po celý rok nabídnout dostatek vody. Hladina však může kolísat v závislosti na venkovní teplotě, nebo v závislosti na srážkách. Dále nechybí ani možnost jednoduché údržby, nebo kontroly jak vody, tak samotné studny uvnitř ní. Negativem může být riziko vyššího znečištění hlavně v případě dešťů, stejně jako obecná menší kvalita čerpané vody. Pokud se podíváme i na náklady, tak ty mohou být na jeden metr hloubky vyšší. Celkově však záleží na tom, do jak velké hloubky a jakým způsobem budeme studnu kopat.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Bydlio.cz

Štítky: studna, stavba, zahrada

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Bydlio.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Bydlio.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Bydlio.cz.

Z dalších webů vybíráme