Reklamní pozice premium odkaz

Rozhodněte se: Vrtaná nebo kopaná studna 1/2

Rozhodněte se: Vrtaná nebo kopaná studna 1/2

Ilustrační foto

Vrtaná studna

Jedná se o řešení, které je dnes nejběžnějším způsobem, jak získávat podzemní vodu. Potěší také svým širokým spektrem využití v celé řadě oblastí. Vrtaná studna je obvykle charakteristická tím, že může být spojena s větší hloubkou, díky čemuž dochází hlavně k tomu, že dokáže oddělit podpovrchovou vodu s klasickou podzemní vodou, která je kvalitnější a kterou zcela logicky lidé chtějí čerpat nejvíce.


Vrtaná studna má své výhody a nevýhody

Klíčovým pozitivem je rozhodně to, že máme jistotu vysoké kvality vody, kterou můžeme označovat jako podzemní. Taková voda má jasnou charakteristiku, kam se řadí:

  • Dobrá čistota

  • Samozřejmá čerstvost


  • Dostatečnost

Právě vrtaná studna má totiž výhodu také v tom, že vodní zdroj v případě správné hloubky rozhodně nevyschne, a to ani při velkém přečerpaném objemu, nebo při dlouhodobém suchu. Pokud se podíváme i na několik negativ, je hlavním z nich to, že vrtané studny již nelze dodatečně prohlubovat a po realizaci se musíme spokojit s dosaženou hloubkou. Negativem může být i to, že na vodu lze narazit až ve skutečně velkých hloubkách, vlivem čehož se může její realizace podstatně prodražit.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Bydlio.cz

Štítky: stavba, studna

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Bydlio.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Bydlio.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Bydlio.cz.

Z dalších webů vybíráme