Reklamní pozice premium odkaz

Hlavní stavební materiály - tvárnice 1/2

Hlavní stavební materiály - tvárnice 1/2

Ilustrační foto

Tvárnice jsou již několik let často používaným stavebním materiálem. Nejčastěji se používají na stavbu nosných zdí.


Vlastnosti tvárnic

Hlavní rozdíl mezi tvárnicemi a pytlovým betonem je ve způsobu použití. Pytlový beton je univerzálnější stavební materiál než tvárnice. Zatímco tvárnice nám mohou posloužit pouze jako zdivo, pytlový beton může sloužit jako pojivo i jako zdivo. Dalším důležitým rozdílem mezi oběma stavebními materiály je jejich složení.


Materiál pro výrobu tvárnic je rozmanitý, může jím být drcená kamenina, cementové pojivo a různé přísady a příměsi. Materiál se volí tak, aby tvárnice měly co nejvyšší tepelný odpor při co nejmenší síle. Tvárnice se vyznačují vysokou vytrvalostí, pevností, schopností odolávat mrazům i korozi.

Vytrvalost, pevnost, jsou další vlastnosti, díky nimž se tvárnice staly oblíbeným a hojně používaným stavebním materiálem. Navíc vynikají výbornými tepelnými, akustickými a izolačními schopnostmi. Díky své schopnosti akumulovat teplo vytvářejí v místnostech příznivé klima v každém ročním období. Lehkost a přesný tvar způsobují, že se s nimi velice dobře pracuje. Na oblibě jim přidávají nízké náklady a zdravý, ekologický materiál.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Bydlio.cz

Štítky: stavba, stavební materiály

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Bydlio.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Bydlio.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Bydlio.cz.

Z dalších webů vybíráme