Reklamní pozice premium odkaz

Rozhodněte se: Elektrický nebo plynový sporák 2/2

Rozhodněte se: Elektrický nebo plynový sporák 2/2

Ilustrační foto

Plynový sporák

Řešení, které využívá klasický zemní plyn, který je do daného sporáku zavedený. Ten se následně zapálí, vlivem čehož dochází k přípravě jídla v podstatě na přímém ohni. Dnes můžeme plynový sporák vybírat z celé řady typů, které se liší jak počtem plotýnek, tak i svou šířkou, stejně jako jednotlivým výkonem dané plotýnky.

Plynový sporák má své výhody a nevýhody

Pozitivem je to, že hned po zapálení je k dispozici potřebné teplo. Stejně tak má plynový sporák výhodu v tom, že dochází k okamžité regulaci teploty v případě stažení plamenu. Samozřejmostí je to, že hoření je dnes zcela bezpečné. Negativem daného řešení může být naopak to, že ne do všech domácností je dnes plyn zavedený a tak vaření na plynu není vždy dostupné. Alternativou však mohou být plynové nádoby, které lze ke sporáku jednoduše zapojit. Dále může být negativem složitější údržba. Zatímco třeba výše zmíněné sklokeramické desky lze jenom utřít. Zde je třeba odejmout vrchní kovovou konstrukci a následně začít čistič členitou plochu mezi jednotlivými hořáky. Dále nezapomínejme ani na nutnost pravidelných kontrol, které eliminují únik plynu.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Bydlio.cz

Štítky: bydlení, vybavení do kuchyně, kuchyně

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Bydlio.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Bydlio.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Bydlio.cz.

Z dalších webů vybíráme