Reklamní pozice premium odkaz

Rozhodněte se: Elektrický nebo plynový sporák 1/2

Rozhodněte se: Elektrický nebo plynový sporák 1/2

Ilustrační foto

Elektrický sporák

Jedná se o typ sporáku, který ke své funkčnosti využívá výhradně jenom elektrickou energii. Může se jednat hned o tři varianty, ze kterých lze vybrat takovou, která bude vyhovovat nejvíce. Na trhu se nachází:

Klasická elektrická plotýnka
Sklokeramická deska
Indukce

Každé řešení má své pro a proti, ale společně můžeme říci, že lze vybírat podle parametrů, jakými je nejenom výkon, ale například také celková spotřeba elektrické energie.

Jaké má elektrický sporák výhody a nevýhody?

Pozitivem je rozhodně to, že je možné vybírat z takového řešení, které nám vyhovuje nejvíce. Dále nezapomínejme na to, že je pozitivem také to, že elektřina je dnes zavedena všude a tak s provozem daného sporáku nebude jakýkoliv problém. Výhodou elektřiny je také to, že plotýnka je po vypnutí ještě horká, díky čemuž jídlo takzvaně dojde, díky čemuž dojde k úspoře energie. Nevýhodou, jakou má elektrický sporák je v návaznosti na výše uvedený příklad to, že nelze ihned ztlumit teplotu na minimum. Negativem může být i to, že se plotýnka může déle zahřívat, nehledě na riziko bezpečnosti, kdy celá plocha zůstane po vypnutí horká.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Bydlio.cz

Štítky: bydlení, kuchyně, vybavení do kuchyně

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Bydlio.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Bydlio.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Bydlio.cz.

Z dalších webů vybíráme