Reklamní pozice premium odkaz

Rozhodněte se: elektrická nebo plynová trouba 2/2

Rozhodněte se: elektrická nebo plynová trouba 2/2

Ilustrační foto

Plynová trouba

Jak už napovídá název, funguje plynová trouba tak, že je na její zahřátí používán zemní plyn. Její princip je takový, že podobně jako u sporáku, tak i zde najdeme jednotlivé hořáky. Ty se uvnitř trouby zapálí, díky čemuž dojde k tomu, že se vnitřní prostor celkem rychle zahřeje. Důležité je připomenout, že dnes mohou být plynové trouby připojeny jak na klasické rozvody, tak na plynové láhve. I plynové trouby mohou být k dostání v mnoha různých typech, a to s ohledem na jejich velikost, stejně jako vlastnosti, nebo i celkovou úsporu spojenou s vyhřátím na požadovanou teplotu.

I plynová trouba má výhody i nevýhody

Pozitivem je třeba celkově rychlé nahřátí, stejně jako to, že když teplotu snížíme, celkem rychle klesne i uvnitř trouby. Nevýhodou však může být u některých starších modelů vcelku nebezpečné zapalování. Dále nezapomínejme ani na to, že hoření plynu může některé z připravovaných pokrmů vysušovat. Dále nezapomínejme ani na negativum toho, že v troubě nemusí být na všech místech stejná teplota. Často totiž dochází k tomu, že ve spodní části je teplota nižší, než v horní, kam teplo zcela přirozeně, podle fyzikálních zákonů stoupá. Pozor také na nutnosti kontroly, zda samotný plyn nejenom přímo z trouby neuniká.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Bydlio.cz

Štítky: bydlení, byt, kuchyně, vybavení do kuchyně

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Bydlio.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Bydlio.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Bydlio.cz.

Z dalších webů vybíráme