Reklamní pozice premium odkaz

Návod na opravu spár u dlažby nejenom v koupelně 2/2

Návod na opravu spár u dlažby nejenom v koupelně 2/2

Ilustrační foto

Oprava uvolněné dlažby

Někdy dojde k tomu, že se dlaždice v podlaze uvolní a začne se pohybovat. Toto viklání hlavně způsobuje nerovnost podkladu. Občas dojde k úplnému uvolnění podlahy. Oprava se vyžaduje ihned, aby se dlaždice nerozbila. Nejdříve vyndejte uvolněnou dlaždici a rub a boky úplně očistěte od staré malty. Dejte se do podlahy, kde odstraníte přibližně jeden centimetr na hloubku – vyseká se nebo jinak odstraní stará malta.

Očištění místa

Místo po uvolněné dlaždici doporučujeme řádně vysát, aby tady nezůstaly žádné kousky, úlomky apod. Jakmile bude místo očištěné, zlehka ho navlhčete. Připravte si dlaždici, opatřete ji vrstvou lepícího tmelu a zasaďte na místo. Dlaždici budete utlačovat a zároveň ji trošku posouvat, až jak dovolí okolní dlaždice. Tímto způsobem se vytlačí zbytky tmelu spárami. Dělejte to tak, dokud nebude dlaždice stejně vysoká jako okolní dlaždice.

Vyplnění spár

Rovnost dlaždice si prověřte přiložením vodováhy. Počkejte dokud nezatvrdne tmel a posléze seškrábněte jeho zbytky ze spár – ty budete nově plnit. Připravte si spárovací hmotu, vyplňte spáry a znovu pěkně zarovnejte. Poté se doporučuje nějak dlaždici označit a snažit se na ni alespoň dva následující týdny nešlapat.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Bydlio.cz

Štítky: dlažba, dlaždičky, opravy

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Bydlio.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Bydlio.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Bydlio.cz.

Z dalších webů vybíráme