Reklamní pozice premium odkaz

Návod na opravu spár u dlažby nejenom v koupelně 1/2

Návod na opravu spár u dlažby nejenom v koupelně 1/2

Ilustrační foto

Oprava spár dlažby sanitárním silikonem

Vydrolení spár v dlažbě je nutné řešit ihned, aby nebyla ovlivněna životnost. K opravě můžete využívat sanitární silikon, kterým vyplňujete spáry. Tento druh oprav se však doporučuje jenom na místa, kde se dlažba vystavuje neustálému vlivu vody (koupelny, prádelny apod.). Silikon nepatří zrovna k příjemným materiálům proto se využívá jen v nejnutnějších případech. Manipulace je snadná – stačí vytlačit silikon z pistole a následně zatlačit do spár.

Oprava spárovacím tmelem

Klasické spáry se opravují spárovacím tmelem, který dobře vyplní spáry mezi dlaždicemi při zachování původního vzhledu. Nejprve se zaměřte na správný výběr tmelu. Zkontrolujte si, jak je odolný proti vlhkosti – například na chodbě určitě vlhkost bude. Dále vyberte správnou barvu. Doporučují se spíše tmavější barvy, protože ve spárách se nejfrekventovaněji udržují různé nečistoty.

Nanášení tmelu do spár

Samotná aplikace tmelu do spát je velice jednoduchá. Vyspárování začněte tak, že nejprve smíchejte tmel podle návodu a pomalu ho nanášejte do spár. Pomocí prstu ho můžete upravovat do konečné podoby. Mělo by se jednat o hladký povrch.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Bydlio.cz

Štítky: koupelna, dlažba, dlaždičky, opravy

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Bydlio.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Bydlio.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Bydlio.cz.

Z dalších webů vybíráme