Reklamní pozice premium odkaz

Starožitné komody jsou vkusným kusem nábytku. Jak se o ně starat?

Starožitné komody jsou vkusným kusem nábytku. Jak se o ně starat?

Ilustrační foto

Nákupy starožitností jsou v současné době velice populární. Stále více lidí touží po vlastnictví starožitné komody, skříně nebo dobových hodin. Není se čemu divit, když je moderní nábytek často na omak surový, a hlavně nedokáže v místnosti utvořit dostatečně příjemnou atmosféru.

Starožitný nábytek můžete klidně používat

Starožitné komody si nekupujete pouze pro ozdobu. V mnoha moderních domácnostech slouží stejně jako ostatní nábytek. Při používání historického nábytku byste měli mít na paměti několik důležitých detailů a pravidel. Starožitný nábytek vydrží opravdu hodně, protože je většinou vyroben z kvalitního dubového dřeva, které se pyšní dlouhou životností a skvělou odolností.

Do starožitné komody můžete klidně umístit dokumenty, hrníčky, stolní hry, oblečení nebo všelijaké drobnosti. Tento kus nábytku je většinou široký více než 100 centimetrů a nabízí tak opravdu velké množství úložných prostor. Při vytahování šuplíků a otevírání skříněk buďte trochu opatrnější, ale nic vám jinak nebrání, abyste starou komodu nepoužívali stejně jako moderní skříň.

Kam komodu správně umístit?

Nedá se přesně stanovit, kam byste měli historické komody umísťovat. Každá domácnost je totiž jiná, takže jedno pravidlo nemusíte platit u všech interiérů. Přesto existuje několik nepsaných rad, jimiž byste se měli řídit. Starožitnou komodu držte dál od vlhkosti, což se týká hlavně čerstvě vymalovaných místností. Takové zacházení by uškodilo i zbrusu novému nábytku, natož sto let starému.

Kromě vlhkosti si dejte pozor také na velké sucho. Dřevo by se mohlo vysušit, komoda zkroutit a veškerá její historická i funkční hodnota bude pryč. Starožitné komodě nebude svědčit ani velké horko. Zcela nevhodné je umístění komody k topení nebo krbu. Vysoké teplo dřevo vysouší, takže opět může dojít ke zkroucení nebo dokonce k popraskání. Nevhodné jsou i prudké změny klimatických podmínek.

Odkud si komodu pořídit?

Chtěli byste vyměnit skládací skříň ze supermarketu za poctivou dubovou komodu? Obraťte se na specializovaný Antik uprostřed Prahy, v jehož nabídce se nachází kvalitní skříně a příborníky dovezené z Holandska, Belgie a Francie. Jsou odebírány pouze od prověřených sběratelů a dodavatelů, takže se můžete spolehnout na prvotřídní kvalitu. Samozřejmostí je možnost osobní prohlídky v centrálním skladu. Poté vám již nic nebude bránit v tom, abyste si vámi vybraný kousek nábytku odvezli domů – nebo si můžete domluvit přepravu.

Starožitná komoda je nejenom praktickým, ale také estetickým doplňkem do moderní domácnosti. Umístěte ji na správné místo, a poté si jenom užívejte příjemné atmosféry.

 

Reklamní článek

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: antikjonas.cz

Štítky: bydlení, pr

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Bydlio.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Bydlio.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Bydlio.cz.

Z dalších webů vybíráme