Reklamní pozice premium odkaz

Starožitné hodiny nejsou jenom doplněk v interiéru. Vyplatí se je i sbírat

Starožitné hodiny nejsou jenom doplněk v interiéru. Vyplatí se je i sbírat

Ilustrační foto

Za současné ekonomické krize většina lidí hledá stabilní a výhodné uložení svých finančních prostředků. Samozřejmě se můžete spolehnout na zlato a další cenné kovy, které na hodnotě vlivem času prakticky neztrácejí. Napadlo vás, že můžete finanční investici spojit také s pěkným doplňkem do interiéru? Dnes si totiž můžete pořídit nádherné historické hodiny za výhodnou cenu, jimiž ozdobíte obývací pokoj nebo ložnici.

Které hodiny jsou ty pravé?

Opravdu kvalitní starožitné hodiny se dnes celkem špatně shánějí. Pokud se poohlédnete po bazarech, tak pravděpodobně narazíte jenom na horší kousky, které nejsou v moc dobrém stavu. Aby vůbec získaly nějakou hodnotu, bude třeba vynaložit větší finanční investici, což určitě není ideální. Pokud ale zavítáte na stránky specializovaného antiku, můžete si vybrat mezi prvotřídními starožitnými hodinami. Na první pohled je vidět, že jsou v perfektním stavu, ba co víc, všechny prodávané kousky jsou plně funkční. Stačí se tak rozhodnout, jaké hodiny se vám nejvíce líbí.

Platí úměra čím starší, tím lepší?

Prakticky u všech starožitností platí obecné pravidlo – čím starší, tím lepší. U hodin je ovšem třeba sledovat ještě další faktory, mezi které se řadí například technický stav, funkčnost a také místo původu. Sběratelsky nejcennější jsou starožitné hodiny z Francie, Holandska nebo Belgie, kde v minulosti vznikaly prvotřídní sběratelské kousky. Samozřejmě platí přímá úměra, tedy pokud v antiku narazíte na opravdu staré hodiny, které budou v relativně dobrém stavu, a navíc budou fungovat – tak jste právě získali hodně lukrativní finanční investici.

Kde si hodiny vyzvednout?

Pokud se vám líbí myšlenka investice do starožitných hodin, není nic snadnějšího než zavítat na webové stránky specializovaného antiku. V pohodlí svého domova si vyberete vysněné hodiny, které pro vás budou nejenom lukrativní investicí, ale také se budou hodit do vašeho obývacího pokoje. Starožitnosti z doby empíru nebo historismu mají totiž nepopsatelné kouzlo. Po vybrání hodin stačí kontaktovat zástupce antiku a domluvit se na osobní schůzce v centrálním skladu uprostřed Prahy.

Zde proběhne poslední vizuální kontrola, a pokud se vám budou hodiny líbit, můžete si je po zaplacení ihned odvézt. V opačném případě se se můžete domluvit na zaslání starožitnosti dopravní společností TOPTRANS. Předmět přepravy bude samozřejmě pečlivě zabalen, aby nedošlo v průběhu cesty k jeho poškození.

Kolik starožitné hodiny stojí?

Alfou a omegou starožitných hodin je pochopitelně cena. Asi nejde počítat s tím, že hodiny z 19. století budou stát stejně jako nekvalitní výrobky na pultech supermarketů. Přeci jenom platíte za špičkový řemeslný přístroj, který navíc vlivem času bude získávat na hodnotě. Pořizovací cena starožitných hodin se tak v závislosti na jejich velikosti, stavu a období pohybuje kolem 10 tisíc korun.

Hledáte výhodnou finanční investici a zároveň elegantní doplněk do interiéru? Zakupte si nádherné starožitné hodiny z renomovaného antiku, které budou s postupujícím časem získávat na hodnotě.

 

Reklamní článek

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: antikjonas.cz

Štítky: interiéry, pr, hodiny

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Bydlio.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Bydlio.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Bydlio.cz.

Z dalších webů vybíráme