Reklamní pozice premium odkaz

Na co si dát pozor u realitních makléřů

Na co si dát pozor u realitních makléřů

Ilustrační foto

Prodej nemovitostí přes realitní makléře je běžnou záležitostí. Přesto to neznamená, že byste si neměli dávat pozor. Jaké jsou nejčastější chyby a nedostatky, se kterými se lze setkat?

Nedostatečné nebo upravené fotky

Buďte obezřetní u předložených fotek v inzerátu. Obvykle bývají šikovně vyříznuté, abyste neviděli nedostatky nemovitosti. Ještě horší je jejich případná úprava ve fotoshopu. Vždy se jeďte na nemovitost osobně podívat.

Nedostatek informací

Nedostatek informací může naznačovat, že realitní makléř buď něco skrývá nebo nedělá svoji práci dostatečně důkladně. V obou případech to je problém. Nenechte se odbýt a důsledně dbejte na získání všech podstatných informací.

Nátlak

Nenechte se vykolejit tím, že realitní makléř tvrdí, že má už skoro jasného kupce. Pokud chcete nemovitost, musíte hned podepsat rezervační smlouvu, jinak to prodá tomu dalšímu. To může být pravda, ale také nemusí. Nikdy nejednejte pod podobným tlakem i za cenu toho, že o nemovitost přijdete. Časem se může objevit jiná. 

Neochota k prohlídce

Někdy se můžete setkat i s neochotou makléře k osobní prohlídce. To znovu signalizuje problémy. Pokud nemá zájem, nechte nemovitost raději být.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Bydlio.cz

Štítky: nemovitost, pozemek, reality

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Bydlio.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Bydlio.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Bydlio.cz.

Z dalších webů vybíráme