Reklamní pozice premium odkaz

Potřebujete hypotéku na bydlení? Na co si dát při výběru pozor

Potřebujete hypotéku na bydlení? Na co si dát při výběru pozor

Ilustrační foto

Hypotéky na bydlení jsou již běžnou součástí financování koupě vlastního bytu. Pokud jste o tomto kroku začali uvažovat i vy, poradíme, na co si dát pozor.

Úroková sazba

Na výši úroky je potřeba si dát při výběru banky a hypotéky pozor. Nejde pouze o porovnání jednotlivých nabídek. Všimněte si i různých háčků, které podmiňují získání těch nejvíce výhodných sazeb. 

Poplatky

Úroky nejsou jediným nákladem na hypotéku, se kterým se můžete setkat. Existují i poplatky za uzavření smlouvy o hypotečním úvěru, poplatky za vedení hypotečního účtu nebo za různé změny smlouvy budoucnosti.

Bonusy

Dobře si nastudujte i bonusy, které jednotlivé bankovní ústavy k hypotéce nabízejí. Můžete získat různě výhodné karty, poukazy na slevy nebo dokonce různé druhy pojištění.

Nakonec je nutné se také správně rozhodnout, jaké si zvolíte fixační období. To má hlavní vliv na to, kolik let vám bude banka garantovat výši úrokové sazby. 

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Bydlio.cz

Štítky: bydlení, hypotéky, půjčky

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Bydlio.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Bydlio.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Bydlio.cz.

Z dalších webů vybíráme