Reklamní pozice premium odkaz

Jak ušetřit u domu nebo chalupy?

Jak ušetřit u domu nebo chalupy?

Ilustrační foto

Zaručených tipů na úspory energií je k dispozici celá řada. Některé z nich vymyslí každý sám, na jiné je možné načerpat inspiraci v internetových článcích zaměřených na toto téma. V následujícím textu se některé z nich dozvíte.

Spotřeba vody

Cena vody neustále roste, ale přesto se zatím nejedná o částky, které by zruinovaly rodinný rozpočet. Proto platí, že jde zejména o ekologický přístup. Ovšem všeho do času. Stále častější sucha v našich končinách a klesající hladina spodních vod jsou velkým varováním. Je totiž vysoce pravděpodobné, že pokud tento trend přetrvá, může dojít k výraznému zdražení vodného a stočného. Ostatně nemusí být daleko doba, kdy se budou platit i poplatky za využívání vody z vlastní studny. Proto každému doporučujeme vybrat vodovodní baterie, které nabízejí úsporný režim. To platí nejenom pro kuchyni, ale i koupelnu a všechny ostatní vodovodní kohoutky.

Dalším důležitým elementem v rámci spotřeby vody je užitková voda. Zde se doporučuje využívat nádrže na dešťovou vodu, které se naplní v průběhu podzimu, zimy nebo jara. Následně lze zásoby vody využívat a také doplňovat, jestliže přijde deštivější období. Dešťovou vodu je možné používat nejenom k zálivce. Současné ekologické moderní systémy umožňují její využití i pro splachování toalety a v dalších případech, kdy není potřeba pitná voda.

Kanalizace

Zejména u rekreačního užívání chat, chalup a domů stojí za úvahu, zda nejít cestou vlastní jímky. Můžete si objednat betonové jímky Brno nebo i jinde a neplatit pravidelné výdaje za kanalizaci. Ovšem každému vřele doporučujeme si vše pořádně spočítat. A to zejména s ohledem na připravovaný zákon, kdy bude muset každý dokládat pravidelný vývoz septiků.

Elektřina

Ušetřit lze velmi efektivně i na spotřebě elektrické energie. Úplným základem je nákup úsporných elektrospotřebičů a žárovek. Ty by měla mít k dispozici každá moderní a chytrá domácnost. Pokud chcete do úsporných opatření investovat větší částku, potom jsou k dispozici solární panely na energii. Jedná se o investici, která se vám vrátí v delším časovém horizontu. Ovšem vedle těchto úspor získáte i určitou nezávislost na poskytovatelích elektrické energie, což se někdy může hodit. Nejenom v době složitých občanských sporů, ale i třeba po běžné vichřici, kdy může být odpojena elektřina i na několik dní.

 

Reklamní článek

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Bydlio.cz

Štítky: bydlení, peníze, pr

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Bydlio.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Bydlio.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Bydlio.cz.

Z dalších webů vybíráme